Menu

Стало відомо, коли запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР

Багато столичних водіїв звернули увагу на те, що в деяких місцях вже щосили працюють камери фіксації порушень ПДР. Спрацьовує спалах, і порушника фотографують. Стало відомо, коли почнуть приходити «листи щастя».

Як стало відомо, в столиці дійсно вже працюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР. Їх встановила КМДА в рамках програми «Безпечне місто». І ці камери фіксують поки тільки перевищення швидкості.

Як повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (КМДА) Юрій Леонідович Назаров, сьогодні в столиці працює 6000 камер. Кілька сотень з них фіксують порушення ПДР.

Поки – це тільки перевищення швидкості. Але технічні можливості встановлених камер, дозволяють фіксувати проїзд на червоний сигнал світлофора, перетин подвійної осьової лінії, їзду по смузі громадського транспорту. І, звичайно, неправильну парковку.

За словами Юрія Назарова, для того, щоб всі ці функції камер з технічних можливостей перетворилися на засіб реального контролю за порушниками, необхідне вдосконалення законодавчої бази. І цей процес зараз якраз і відбувається.

А ось функція камер по відстеженню автомобілів, які знаходяться в розшуку, працює вже зараз. Камери сканують номери всіх проїжджаючих машин, а комп’ютер зіставляє їх з маркою, моделлю і кольором авто. У разі невідповідності, дані відправляються в патрульну поліцію. За словами пана Назарова, завдяки цій системі був знайдений не один автомобіль.

Уже зараз в патрульну поліцію надходять відомості про всіх порушників швидкісного режиму. Правда, поки, без наслідків для них. А просто в базу даних поліції та КМДА.

Між іншим, камери КМДА розпізнають і фіксують не тільки номери машин, а й особи водіїв. Так що питання ідентифікації порушників фактично вирішене.

Інформація з камер надходить в інформаційний центр КМДА і в поліцію по захищених каналах зв’язку. Її не можна перехопити, вилучити або підкоригувати. За словами Юрія Назарова, закупівлі камер і їх установка триватимуть. Де? Для цього зараз визначають самі аварійно небезпечні місця в Києві.

Коли? Камери почнуть діяти в робочому, а не в тестовому, як зараз, режимі, а «листи щастя» – приходити до порушників – вже цієї осені. Все повинно статися одночасно з початком дії нового закону про паркування.

Вже зрозуміло, що, в будь якому разі в Києві, інвестора для закупівлі камер автоматичної фіксації порушень ПДР, не шукатимуть. Він уже є. Це – КМДА. І кошти від штрафів будуть надходити, в тому числі, і до міського бюджету. Що стосується інформаційного центру, в який буде надходити вся інформація, то він теж є. І теж діє на базі КМДА. Можливо, його розширять і введуть в штат кілька співробітників поліції. Але ні інвестор, ні відсутність інформаційного центру вже не стануть гальмом для старту роботи фото і відео фіксації порушень ПДР.

Крім того, пан Назаров пообіцяв, що перед тими місцями, де працюють камери, обов’язково з’являться попереджувальні знаки. Повинні з’явитися.

А після столиці, і грунтуючись на досвіді Києва, аналогічні системи напевно з’являться і в інших великих містах. А там – і по всій країні. Адже, наприклад, в Одесі, вже теж працює програма «Безпечне місто». Поки головна перешкода для всеукраїнського застосування фото і відео фіксації – відсутність законодавчої бази.

Джерело infocar.ua

Uncategorized

Порошенко підписав закон про спрощення ввезення імпортних автомобілів

Президент Петро Порошенко підписав закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам при їх ввезенні в Україну.
Як передає БізнесЦензор, про це свідчить інформація на сторінці законопроекту №5470-д на сайті Верховної Ради.

Закон повернуто з підписом глави держави 21 травня.

Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці лютого внесла зміни в закон “Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів” з метою удосконалення його норм.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, чинним законодавством передбачено, що пропуск на митну територію України нових і б / у автомобілів з метою їх першої реєстрації здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам.

Однак на практиці це означає, що для пропуску транспортного засобу на митну територію України громадянину, який має намір ввезти транспортний засіб, потрібно вже мати на руках сертифікат відповідності, який можна отримати тільки на території України.

Крім того, таким чином, перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями УКРІНФОРМ під час митного оформлення та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації.

З метою усунення цих складнощів законом скасовано вимогу надавати сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам під час пропуску транспортних засобів на митну територію України. Такий сертифікат потрібно буде надати при митному оформленні для вільного обігу на внутрішній митниці.

Закон був прийнятий з урахуванням внесеної головою комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною поправки, якою від необхідності відповідати стандартам звільнені автомобілі швидкої медичної допомоги, спецавтомобілі та пересувні медклініки, що ввозяться в Україну як гуманітарна допомога.

Джерело biz.censor.net.ua

Uncategorized