define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Стало відомо, коли запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР – CBTScout
Menu

Стало відомо, коли запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР


Стало відомо, коли запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР
0 Comments

Багато столичних водіїв звернули увагу на те, що в деяких місцях вже щосили працюють камери фіксації порушень ПДР. Спрацьовує спалах, і порушника фотографують. Стало відомо, коли почнуть приходити «листи щастя».

Як стало відомо, в столиці дійсно вже працюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР. Їх встановила КМДА в рамках програми «Безпечне місто». І ці камери фіксують поки тільки перевищення швидкості.

Як повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (КМДА) Юрій Леонідович Назаров, сьогодні в столиці працює 6000 камер. Кілька сотень з них фіксують порушення ПДР.

Поки – це тільки перевищення швидкості. Але технічні можливості встановлених камер, дозволяють фіксувати проїзд на червоний сигнал світлофора, перетин подвійної осьової лінії, їзду по смузі громадського транспорту. І, звичайно, неправильну парковку.

За словами Юрія Назарова, для того, щоб всі ці функції камер з технічних можливостей перетворилися на засіб реального контролю за порушниками, необхідне вдосконалення законодавчої бази. І цей процес зараз якраз і відбувається.

А ось функція камер по відстеженню автомобілів, які знаходяться в розшуку, працює вже зараз. Камери сканують номери всіх проїжджаючих машин, а комп’ютер зіставляє їх з маркою, моделлю і кольором авто. У разі невідповідності, дані відправляються в патрульну поліцію. За словами пана Назарова, завдяки цій системі був знайдений не один автомобіль.

Уже зараз в патрульну поліцію надходять відомості про всіх порушників швидкісного режиму. Правда, поки, без наслідків для них. А просто в базу даних поліції та КМДА.

Між іншим, камери КМДА розпізнають і фіксують не тільки номери машин, а й особи водіїв. Так що питання ідентифікації порушників фактично вирішене.

Інформація з камер надходить в інформаційний центр КМДА і в поліцію по захищених каналах зв’язку. Її не можна перехопити, вилучити або підкоригувати. За словами Юрія Назарова, закупівлі камер і їх установка триватимуть. Де? Для цього зараз визначають самі аварійно небезпечні місця в Києві.

Коли? Камери почнуть діяти в робочому, а не в тестовому, як зараз, режимі, а «листи щастя» – приходити до порушників – вже цієї осені. Все повинно статися одночасно з початком дії нового закону про паркування.

Вже зрозуміло, що, в будь якому разі в Києві, інвестора для закупівлі камер автоматичної фіксації порушень ПДР, не шукатимуть. Він уже є. Це – КМДА. І кошти від штрафів будуть надходити, в тому числі, і до міського бюджету. Що стосується інформаційного центру, в який буде надходити вся інформація, то він теж є. І теж діє на базі КМДА. Можливо, його розширять і введуть в штат кілька співробітників поліції. Але ні інвестор, ні відсутність інформаційного центру вже не стануть гальмом для старту роботи фото і відео фіксації порушень ПДР.

Крім того, пан Назаров пообіцяв, що перед тими місцями, де працюють камери, обов’язково з’являться попереджувальні знаки. Повинні з’явитися.

А після столиці, і грунтуючись на досвіді Києва, аналогічні системи напевно з’являться і в інших великих містах. А там – і по всій країні. Адже, наприклад, в Одесі, вже теж працює програма «Безпечне місто». Поки головна перешкода для всеукраїнського застосування фото і відео фіксації – відсутність законодавчої бази.

Джерело infocar.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *